Cloudturk'e Hoşgeldiniz!Cloudturk ile güvenli bulut teknolojisi Türkiye'de. Türkiye'nin ilk gerçek bulut sağlayıcısı Cloudturk ile şirketler bulut teknolojisine geçiyor, iş yükü azalıyor, fırsatlar çoğalıyor.

Bulut (Cloud) teknolojisi en yalın haliyle internet üzerinden erişimde bulunulan yazılım uygulamaları, veri depolama hizmeti ve işlem kapasitesidir. Bu teknolojide şirketlerin bilişim alanında kullanılan yeteneklere ne zaman isterse ya da ihtiyaç duyarsa o zaman (ve neredeyse anında) erişmesi esas alınır. Bulut teknolojisinin üç yapıtaşı ise SaaS (Software as a Service), PaaS (Platform as a Service) ve IaaS'tır (Infrastructure as a Service).

Cloudturk tarafından sunulan IaaS, yani sunucu altyapı hizmeti ise kullanıcıların diledikleri uygulamayı, kendi seçtikleri bulut donanımı üzerinde çalıştırabildikleri teknolojidir. Bu altyapı hizmetiyle şirketlerin mevcut uygulamalarını kendi veri merkezinden taşınarak maliyetlerini azaltılmaları sağlanır. Bulut altyapısının temel ünitesi sunucudur. Günümüzde sunucular fiziksel ya da sanal olabilir. Fiziksel sunucular, her biri tek başına birer bilgisayar olan birimlerden oluşur. Sanallaştırma ise çok sayıda kullanıcının tek bir fiziksel sunucudan faydalanabilmesini sağlar. Böylece güvenli ve düşük maliyetli olduğu kadar esnekliğin de artırıldığı bir çözüm yaratılır.

Ölçeklenebilir - Bir bilgi işlem kaynağının size hizmet etmesini istiyorsanız ancak bu hizmetin ne kadarına ihtiyacınız olacağını bilmiyorsanız, bulut hizmeti burada ölçeklenebilir özelliği ile karşınıza çıkıyor. Bulut, küçük, orta ve büyük şirketlere gerektiğinde bir ya da iki sunucudan gerektiğinde de yüz sunucudan faydalanabilmelerini ve üstelik bunu diledikleri an yapabilmelerini sağlar. Cloudturk’ün sunduğu bulut, ihtiyaçlara göre ölçeklenebiliyor. Şirketler sunucu ihtiyaçları olduğu zaman yeni sunucuya geçmek yerine, maliyet ve güvenlik avantajından dolayı Cloudturk altyapısını kullanmayı tercih ediyor. Şirketler ya da kullanıcılar bulut ile kendi taleplerine ve ihtiyaçlarına göre, sunucularını kolaylıkla büyütebilir ya da küçültebilir.

Esnek - İstenilen uygulamayı arzu edilen her türlü şekilde çalıştırma özgürlüğü sunan bulut teknolojisi, esnek, öngörülebilir ve şeffaf bir uygulamadır. Bulutun esneklik özelliği ile en yüksek performans gerektiren uygulamalar bile anında kullanıma sunulabilir. Kullanıcının bulut makinesi kişinin ihtiyacına göre genişler ve işlem yoğunluğu sona erdiğinde daralır. Bulut teknolojisi sayesinde, bir şekil değiştiren haline gelen bilgisayar içinde geldiği kutuyla sınırlı kalmayarak esneklik kazanır.

Düşük Maliyetli - Bulut bilişim mali açıdan size büyük imkânlar sunuyor. Bulut ile yalnızca tükettiğiniz kaynak kadar para ödersiniz. Cloudturk tarafında ise bunun anlamı şudur: Her işlem için harcanan kaynak ayrı ayrı hesaplanır ve aktif olarak bu işlem kaynaklarını kullanmadığınız zamanlar için faturalandırılmazsınız. Kısacası, sadece kullandığınız kadar ödersiniz. Aylık faturalarınızı hesap makinemiz üzerinden kolayca hesaplayabilirsiniz. Tıpkı evinizde kullandığınız elektrik gibi, bilgisayar gücünü de “kullandığın kadar öde” mantığı ile kiralayabildiğinizi ve bunun size ne kadar tasarruf sağlayabileceğini düşünün. Bulut muazzam miktarda bilgisayar sunucu gücü, depolama ve ağ bant genişliği dahil olmak üzere birçok hizmetin daha düşük bir fiyata erişilebilir olduğu bir iş modeli sunmaktadır. Böylece yeni bir bilgi işlem biçimi, şimdiye kadar imkânsız olduğu düşünülen fiyatlara büyük ölçüde kullanılabilir hale gelmektedir.

Çevik - Günümüzde büyük şirketler artık birçok hizmeti dış kaynak kullanımı ile tedarik etmektedir. Bilgi teknolojileri çok karmaşık hale gelmiştir ve çok hızlı yenilenmektedir. Bütün bu karmaşık ortamın işletilmesi ve yönetilmesi, aynı zamanda bir de güncel tutulması şirket için çok zor ve maliyetlidir. Bu noktada Cloudturk olarak şirketlere ortak kullanılan kaynaklar üzerinden ihtiyaca göre şekillenebilen, anında kullanıma hazır, kaynak ataması ve yönetimi kolay yapılan sunucu platformları ile hizmet veriyoruz. Bulut kullanıcısının bağlantıları kurması, güçlü bir makineyi açması ve yürütülecek yazılımı kendisine bildirmesi için herhangi birinden yardım istemesi gerekmez. Aksine harekete geçirmek istediği sunucuların kontrol listesini fareyle tıklayarak seçer ve ihtiyacı olan bilgisayarı “kendisi” yapılandırır. Hatta Cloudturk ile bunu iPhone ve iPad’inizden yapmanız da mümkün. Cloudturk yüksek performans gerektiren tüm uygulamalarınızı destekleyerek hem depolama hem de verilerinizin geri çağrılması konusunda size hız ve verim kazandırır.

Bizimle hemen iletişime geçin ve Türkiye'nin gerçek bulutunu hemen kullanmaya başlayın: destek@cloudturk.net.

 

İngilizce (English)

 

Şartlar ve Koşullar (İngilizce)

Gizlili Politikası (İngilizce)

 

Telif Hakkı © 2017, Cloudturk. Tüm hakları saklıdır.